Drużyna GVT partnerem Triathlonu Mietkowskiego

1185365_212026029006696_1041111533_n

Nasi triathlonowi koledzy z Gucwa Velo Trainer gremialnie dołączyli do Triathlonu Mietkowskiego. Postanowili, że będą mieli swoje wewnętrzne mistrzostwa Teamu, rywalizując przy okazji z szerszym gronem zawodników. Przedstawiamy naszą rozmowę z założycielem i głównym trenerem GVT, Zbyszkiem Gucwą:

 

 

Tomasz Sakuta: Cześć. Bardzo nam miło, że będziecie mieć u nas swoje „małe mistrzostwa”.

 

Zbigniew Gucwa: Wielu z naszych zawodników jest zagorzałymi triathlonistami, jeszcze więcej kompletnymi debiutantami. Dlatego tak bardzo cieszymy się ze współpracy z organizatorami Triathlonu Mietkowskiego. Przy okazji tej kameralnej imprezy chcemy zorganizować Otwarte Mistrzostwa GVT W Triathlonie.

 

TS: Znamy się ze wspólnych treningów i mamy wspólnych znajomych, ale proszę przedstaw swoją grupę, bo pewnie nie wszyscy was jeszcze tak dobrze znają jak ja.

 

ZG: Gucwa Velo Trainer to firma trenerska którą tworzy sześciu trenerów, byłych sportowców zawodowych. Trenujemy kolarzy, triathlonistów oraz biegaczy. Nasi podopieczni prezentują barwy różnych drużyn sportowych amatorskich oraz zawodowych.

To co jest dla nas najważniejsze to mieszanka tzw nowej myśli trenerskiej z podstawami, których uczyli nas nasi pierwsi trenerzy.

 

TS: Przyznam, że zauważyłem znaczną ekspansję drużyny w tym roku, dużo nowych zawodników – jak ich przyciągasz?

 

ZG: Naszą wizytówką jest bardzo dobry kontakt z naszymi zawodnikami, jesteśmy z tego bardzo dumni. Organizujemy wiele wspólnych treningów, na których uczymy zastosowania teorii w praktyce. Bardzo miłym 'efektem ubocznym” jest niezwykła atmosfera,  co zaowocowało powstaniem amatorskiej drużyny GVT. Jej głównym mottem jest 'ciężka praca na treningach i luz na wyścigach”.

 

TS: Luz na wyścigach? To faktycznie możliwe tylko wtedy, gdy jest się naprawdę dobrze przygotowanym. A dlaczego Mietków?

 

ZG: Po pierwsze: blisko Wrocławia i wszyscy możemy być na zawodach. Kiedy wspomniałem o tym zawodnikom, decyzja zapadła błyskawicznie i jednogłośnie.

Po drugie: uważamy, że charakter tras oraz malownicze położenie tej imprezy jest idealnym miejscem, żeby rozpocząć swoją przygodę z triathlonem. Dlatego, generalnie zapraszamy wszystkich tri-zapaleńców żeby wystartowali w Mietkowie!!!

 

TS: O, dziękuje!

 

ZG: O, proszę, no i po trzecie: rok temu startowało tu kilku znajomych i mieli super wrażenia.

 

TS: Mamy nadzieję, że super wrażenia będą także w tym roku. Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia „na trasie”.

 

 

WIĘCEJ WPISÓW