Organizatorzy

Triathlon Mietków jest kolejnym wydarzeniem, które powstała po to aby przybliżyć wszystkim okolice Zalewu Mietkowskiego – jako atrakcyjnego miejsca do uprawiania sportów w różnej postaci – tym razem triathlonu.

Zachęcamy przy tym wszystkich już biegających, pływających i jeżdżących na rowerze do zapoznania się z tymi pięknymi trasami. Jezioro Mietkowskie i jego okolice doskonale nadają się do uprawiania wszystkich triathlonowych dyscyplin.

Organizatorami zawodów są: 

logo

Sportowi zapaleńcy, zajmujący się organizacją imprez sportowych, głownie biegów, wypraw górskich, a także triathlonu. Jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami Triathlonu Mietkowskiego, Biegu Mietkowskiego, Wrocławskiej Dychy, Nocnego wejścia na Śnieżkę. Współorganizujemy między innymi Firmową Sztafetę Triathlonową oraz Międzynarodowy Triathlon Łużycki.

 

Fundacja PRO SPORT PRO LIFE.  

Pro sport - prostotkąt - mini

Fundacja rozpoczęła działalność na początku 2015 roku i jest utworzona przez właścicieli Platformy Sportów Wytrzymałościowych, którzy od początku swoich działań cześć swojej aktywności kierowali na rzecz wspierania innych. W latach wcześniejszych było to Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, w roku ubiegłym Fundacja Potrafię Pomóc.

Celem utworzenia i działania Fundacji PRO SPORT PRO LIFE jest wspieranie osób powszechnie uznawanych za „wykluczonych sportowo”, czyli między innymi otyłych, niepełnosprawnych, starszych. Chcemy działać na rzecz aktywizacji i rozpowszechniania sportu wśród wymienionych grup, zachęcania i mobilizowania ich do zmiany trybu życia, zmiany nawyków żywieniowych i codziennej  diety. Chcemy wspierać tych, którzy próbują osiągnąć swoje sportowe cele a nie wiedzą lub nie mają jak.