Pianki obowiązkowe w wodzie o temperaturze poniżej 15,9 stopni Celsjusza.

Dostajemy od Was bardzo wiele zapytań związanych z aktualną temperaturą wody i obowiązkiem pływania w piankach na naszych zawodach. Już wszystko tłumaczymy!

Zgodnie z najnowszymi przepisami PZTri – jeżeli temperatura wody spadnie poniżej 15,9 stopni Celsjusza, pianki są obowiązkowe. W historii Triathlonu Mietkowskiego jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji, ale ze względu na utrzymujące się niskie temperatury, ten rok może być wyjątkowy.

Aktualnie, ze względu na chłodny maj, woda w Jeziorze Mietkowskim ma 14 stopni Celsjusza – stan na dzień dzisiejszy. Zakładamy, że wraz ze wzrostem temperatury powietrza, woda będzie się nagrzewać, ale nie mamy pewności czy osiągnie wymaganą temperaturę do zastosowania przepisu o dowolności pianek.

Jednak, bez względu na temperaturę wody, my bardzo zalecamy korzystanie z pianek. Jest bezpieczniej, dzięki większej wyporności, nie wychładzamy organizmu, a dodatkowo w piance płynie się szybciej.

Jeśli ktoś nie ma pianki, nie musi jej kupować! Olimpius.PL – wypożyczy Wam profesjonalną triathlonową piankę, a Pan Kazimierz z Mikosport przy Ośrodku Sportów Wodnych wypożyczy Wam piankę windsurfingową (tel: 602197327).

Lepsza windsurfingowa, niż żadna!

PS. Jeśli temperatura wody będzie wynosiła więcej niż 22 stopnie Celsjusza, zgodnie z przepisami PZTri – zabronimy używania pianek w ogóle! Jednak tutaj szanse są niższe niż 1%.

WIĘCEJ WPISÓW