SZCZEGÓŁOWE INFO

COMO 2O23

NAJBLIŻSZE TERMINY

2023 – miejscowość Tremezzo

  • 7-14 października 2023 – koszt 499 euro/tydzień.


DLA KOGO OBÓZ? 

Na wyjeździe jest miejsce dla każdego poziomu zaawansowania. Jeździmy tak, że nawet przy pewnym zróżnicowaniu w grupie potrafimy pogodzić Wasze oczekiwania i możliwości, sprawę zdecydowanie ułatwiają obecnie rowery elektryczne, które wyraźnie zaczynają dominować podczas naszych wyjazdów.

Proponowany przez nas wyjazd to wyjazd rekreacyjny, gdzie poznajemy jeżdżenie w większej grupie, własne możliwości, lęki i oswajamy się z nimi na podjazdach i serpentynowych zjazdach. Okolica jeziora Como to doskonałe miejsce na rozkoszowanie się widokami podczas wycieczek rowerowych w ciągu dnia oraz rozkoszowania się włoskimi potrawami i winem – wieczorami.

Jest to też bez znaczenia czy jedziesz na rowerze elektrycznym czy standardowym, zawsze na siebie czekamy a sam wyjazd jest po to … aby się właśnie nie spieszyć.

Wyjazd organizowany jest tylko w formie rekreacyjnej czyli w grupie COFEE&CAKE, jest to zupełnie dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas. Jest to też grupa dla wszystkich rozpoczynających przygodę z kolarstwem. Dominują tu rowery elektryczne ale jeździmy w tej grupie i na szosie i na rowerach trekkingowych i na mtb – pełna dowolność.

Wymagania grupy COFEE&CAKE: umiejętność jazdy na rowerze wystarcza, dla tych którzy nie będą chcieli się aż tak wysilać na podjazdach polecamy wybór roweru ze wspomaganiem elektrycznym – to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie na podjazdy. Mimo, że jest to grupa dla zupełnie początkujących osób, to jest to grupa, która przejedzie swoje pierwsze 50 a jednego dnia nawet 80km! Oczywiście z przystankami na Coffe i Cake :).

Od prawie 10 lat mamy zbieramy doświadczenia z prowadzeniem różnych grup triathlonowo-kolarsko-rekreacyjnych i na prawdę, nie będzie to żadnym problemem ani jeśli będziesz chciał mocniej przycisnąć, ani jeśli jeździsz po prostu chcesz pojechać tylko na rekreacyjne zwiedzanie okolic jeziora Garda.

CO NA OBOZIE?

Grupa COFFE&CAKE skupia się na eksporacji ciekawych miejsc i oswajaniu się z szosą lub ogólnie rowerem, jazdą w grupie nie zapominając o kawie i ciastkach na trasie oraz szeroko pojętej rekreacji :).

Na miejscu zastaniecie bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, bardzo urozmaicony teren – będziemy jeździć i po górach i po pagórkowatym terenie. Poza aspektem sportowym taki wyjazd to źródło motywacji, wymiany doświadczeń i integracji i jeśli masz ochotę możesz zabrać osobę towarzyszącą, możesz też cześć dni jeździć grupie sportowej, cześć w rekreacyjnej – pełna dowolność.

JAK DOJECHAĆ?

Są trzy rozwiązania dojazdu na nasz wyjazd rowerowy:

  • Busem z nami, zabierasz małą i duża walizkę, rower, wsiadasz do busa i nic Cię nie interesuje, jedziesz w dwie strony.
  • Samolotem, a my odbieram Cię z lotniska w Bergamo.
  • Własnym autem – organizujesz sobie transport sam lub ze znajomymi na własną rękę.

Szczegóły poszczególnych rozwiązań zależą od wybranych opcji i są opisane w zakładce: OPŁATY