SZCZEGÓŁOWE INFO

GARDA 2O23

NAJBLIŻSZE TERMINY

2023 – miejscowość Garda

 • 23.09 – 30.09 – grupa Coffe&Cake (elektryki, trekkingowe lub szosa) oraz grupa Sportowa (szosa)


DLA KOGO OBÓZ? 

Na wyjeździe jest miejsce dla każdego poziomu zaawansowania. Jeździmy tak, że nawet przy pewnym zróżnicowaniu w grupie potrafimy pogodzić Wasze oczekiwania i możliwości: osoby które chcą się zmęczyć bardzo – robią np 2 lub 3 podjazdy tam, gdzie ci trochę wolniejsi podjeżdżają 1 raz. Robimy te obozy od wielu lat i zawsze wszyscy wracają usatysfakcjonowani.

Proponowany przez nas wyjazd to wyjazd rekreacyjny, gdzie poznajemy jeżdżenie w większej grupie, własne możliwości, lęki i oswajamy się z nimi na podjazdach i serpentynowych zjazdach. Okolica Gardy to to doskonałe miejsce na doskonalenie i poznawanie kolarstwa czy jazdy na rowerze MTB.

Jest to też bez znaczenia czy jedziesz na rowerze elektrycznym czy standardowym, zawsze na siebie czekamy.

W zależności terminu, podczas obozu jest podział na 2 GRUPY

 • COFEE&CAKE, czyli zupełnie rekreacyjna, dla wszystkich rozpoczynających przygodę z kolarstwem, początkujących i tych, którzy nie jeżdżą jeszcze w butach wpinanych w pedały lub chcę jeździć na rowerach elektrycznych.  
 • SPORTOWA – dla osób rekreacyjnie trenujących kolarstwo lub triathlon, lubiących więcej i mocniej pokręcić z trenerem.

Wymagania grupy COFEE&CAKE: umiejętność jazdy na rowerze wystarcza, dla tych którzy nie będą chcieli się aż tak wysilać na podjazdach polecamy wybór roweru ze wspomaganiem elektrycznym – to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie na podjazdy. Mimo, że jest to grupa dla zupełnie początkujących osób, to jest to grupa, która przejedzie swoje pierwsze 50 a jednego dnia nawet 80km! Oczywiście z przystankami na Coffe i Cake :).

Od prawie 10 lat mamy zbieramy doświadczenia z prowadzeniem różnych grup triathlonowo-kolarsko-rekreacyjnych i na prawdę, nie będzie to żadnym problemem ani jeśli będziesz chciał mocniej przycisnąć, ani jeśli jeździsz po prostu chcesz pojechać tylko na rekreacyjne zwiedzanie okolic jeziora Garda.

CO NA OBOZIE?

Grupa SPORTOWA – na wyjeździe skupiamy się głównie na formie kolarskiej, poprawie techniki (podjazdy, zjazdy i jazda w grupie), poprawie wytrzymałości, wytrzymałości siłowej oraz elementach szybkościowych.

Grupa COFFE&CAKE skupia się na eksporacji ciekawych miejsc i oswajaniu się z szosą lub ogólnie rowerem, jazdą w grupie nie zapominając o kawie i ciastkach na trasie oraz szeroko pojętej rekreacji :).

Jest to świetna okazja dobrze rozkręcić nogę przed sezonem. Dla grupy SPORTOWEJ, oczywiście poza rowerem pojawią się pewne elementy biegowe: głównie w formie zakładek oraz treningów sprawnościowych. A dla wszystkich chętnych realizujemy tez zajęcia open water, dlatego zachęcamy do zabrania pianek – (to zależy od roku, ale da się pływać też bez pianek, chociaż w mniejszym komforcie).

Na miejscu zastaniecie bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, bardzo urozmaicony teren – będziemy jeździć i po górach i po pagórkowatym terenie. Poza aspektem sportowym taki wyjazd to źródło motywacji, wymiany doświadczeń i integracji i jeśli masz ochotę możesz zabrać osobę towarzyszącą albo po prostu pojechać z nami i trenować wg uznania i chęci

JAK MIESZKAMY?

Mieszkamy nad Jeziorem Garda w miejscowości Garda :):

– zakwaterowanie odbywa się w wynajętych całych domkach wakacyjnych zlokalizowanych na zboczu w bliskiej (100-300 metrów) odległości od jeziora. Domki są blisko siebie tak, abyśmy mogli – o ile chcemy się wspólnie integrować.

– domki są z salonem i wyposażoną kuchnią do dyspozycji wszystkich mieszkańców, często z grillem zewnętrznym i miejscem do posiedzenia na zewnątrz (choć nie jest to regułą).

– pokoje są 2 osobowe i nikt nie mieszka w salonie, ani częściach wspólnych jak to jest na innych wyjazdach, po prostu jest komfortowo, lub super komfortowo ze względu na lokalizację zakwaterowania i teren do dyspozycji, choć standard domów może się różnić – nie zależy to od nas.

JAK DOJEŻDZAMY?

 • samodzielnie własnym autem,
 • samolotem (jesteśmy w stanie zorganizować transport z i na lotnisko w cenie 30 euro/os)
 • organizujemy też przejazd busem, którego możecie zabrać 1 duży bagaż i 1 małą torbę (nie określamy wymiarów ale prosimy o roztropność wzięcie pod uwagę, że każdy bierze bagaż i jakoś musimy się zmieścić) oraz rower. Koszt takiego transportu to 200 euro w dwie strony. Wyjazd i powrót jest z Wrocławia. Uwaga (minimum logistyczne to 4 osoby)

KOSZTY WYJAZDU

– 7 dni obozu: 499 euro

W cenie obozu masz:

 • zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym,
 • wskazówki jak się przygotować pod kątem treningowym i organizacyjnym do wyjazdu,
 • organizację treningów, wycieczek rowerowych podczas całego pobytu,
 • opiekę organizatora przez cały pobyt,
 • Na miejscu, po przyjeździe w każdym domu będą czekały na Was: owoce, pieczywo, dżem, miód, jajka, sery, szynka, masło, olej, makaron, sos pomidorowy, tak aby po przyjeździe, na szybko „rzucić coś na ząb” i moc od razu poznawać okolice.

Więcej opcji cenowych i szczegóły: https://pucharsportow.pl/oboz-rowerowy-garda/oplaty

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: ts@pucharsportow.pl  lub dzwoń: 603781012.