SZCZEGÓŁÓWE INFO

NAJBLIŻSZE TERMINY

2022 – miejscowość Port Cala d’Or

 • 10.10 – 18.10 – grupa Coffee&Cake – 1 grupa: szosa lub rowery elektryczne
 • 18.10 – 25.10 – grupa Coffee&Cake – 1 grupa: szosa lub rowery elektryczne

2023 – Port de Alcudia

 • 4.04 – 11.04.2023 – Wielkanoc na Majorce, Grupa Family, grupa Sportowa
 • 11.04 – 18.04.2023 – grupa Coffe&Cake
 • 18.04 – 25.04 – grupa Coffe&Cake

2022 Port de Alcudia

 • 12.04 – 19.04 – Wielkanoc na Majorce, Grupa Family / wyprzedano
 • 5.04 – 12.04 – Grupa Coffee&Cake (na elektrykach) / wyprzedano
 • 29.03 – 5.04 – Grupa Sportowa oraz Coffee&Cake / wyprzedano

DLA KOGO OBÓZ? 

Na obozie jest miejsce dla każdego poziomu zaawansowania. Jeździmy tak, że nawet przy pewnym zróżnicowaniu w grupie potrafimy pogodzić Wasze oczekiwania i możliwości: osoby które chcą się zmęczyć bardzo – robią np 2 lub 3 podjazdy tam, gdzie ci trochę wolniejsi podjeżdżają 1 raz. Robimy te obozy od wielu lat i zawsze wszyscy wracają usatysfakcjonowani.

Proponowany przez nas wyjazd to nie obóz sportowy, to w dużej mierze wyjazd rekreacyjny, gdzie poznajemy jeżdżenie w większej grupie, własne możliwości, lęki i oswajamy się z nimi na podjazdach i serpentynowych zjazdach. Majorka to doskonałe miejsce na doskonalenie i poznawanie kolarstwa. A cały wyjazd to nie tylko event sportowy, to z nami oprócz jeżdżenia możecie spróbować wyspiarskich potraw, delektować się słońcem w terminach wiosennych i jesiennych, gdzie w Polsce o słońce coraz trudniej. Można pływać Open Water, nawet bez pianki, poznać nowych ludzi i przede wszystkim dobrze się bawić.

Podczas obozu z reguły jest podział na 2 minimum GRUPY:

 • COFEE&CAKE, czyli zupełnie rekreacyjna, dla wszystkich rozpoczynających przygodę z kolarstwem, początkujących i tych, którzy nie jeżdżą jeszcze w butach wpinanych w pedały lub chcę jeździć na rowerach elektrycznych.  To jest grupa w której możesz jechać na szosie, MTB czy rowerze elektrycznym. Średnia prędkość oscyluje w okolicach 20km/h.

 • SPORTOWA – czyli dla osób trenujacych kolarstwo lub triathlon, lubiących dużo i mocno, tu na pewno porządnie się zmęczycie. Grupę prowadzi trener kolarstwa, triathlonista Adrian Kobusiński.

Wymagania grupy COFEE&CAKE: umiejętność jazdy na rowerze wystarcza, dla tych którzy nie będą chcieli się aż tak wysilać na podjazdach polecamy wybór roweru ze wspomaganiem elektrycznym – to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie na podjazdy. Mimo, że jest to grupa dla zupełnie początkujących osób, to jest to grupa, która przejedzie swoje pierwsze 50 a jednego dnia nawet 80km! Oczywiście z przystankami na Coffe i Cake :).

Jeśli chodzi o grupę SPORTOWĄ, to wymagane jest już doświadczenie na szosie oraz umiejętność przejechania po płaskim 40-50 km w tempie 30km/h. Treningi są tak prowadzone abyśmy w danej grupie wszyscy mogli jeździć wspólnie. Jeśli chodzi o grupę sportową to mocniejsze akcenty będą na podjazdach lub nawrotkach, tak aby wszyscy mogli się zjechać po zadaniu lub wjechaniu na górę. Od prawie 10 lat mamy doświadczenia z prowadzeniem różnych grup triathlonowo-kolarsko-rekreacyjnych i na prawdę, nie będzie to żadnym problemem ani jeśli będziesz chciał mocniej przycisnąć albo jeżeli jeździsz już na szosie od jakiegoś czasu ale nie wiesz czy utrzymasz koło lepszym zawodnikom.

CO NA OBOZIE?

Grupa COFFE&CAKE skupia się na eksporacji wyspy, ciekawych miejsc i oswajaniu się z szosą, nie zapominając o kawie i świeżo wyciskanych sokach podczas wycieczek i szeroko pojętej rekreacji :).

Grupa SPORTOWA – na wyjeździe skupiamy się głównie na formie kolarskiej, poprawie techniki (podjazdy, zjazdy i jazda w grupie), poprawie wytrzymałości, wytrzymałości siłowej oraz elementach szybkościowych.

Jest to świetna okazja dobrze rozkręcić nogę przed sezonem. Dla grupy SPORTOWEJ, oczywiście poza rowerem pojawią się pewne elementy biegowe: głównie w formie zakładek (do realizacji samodzielnie) oraz pływania Open Water. Zachęcamy do zabrania pianek – (to zależy od roku, ale da się pływać też bez pianek, chociaż w mniejszym komforcie).

Na miejscu zastaniecie bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, bardzo urozmaicony teren – będziemy jeździć i po górach i po pagórkowatym terenie. Przekonacie się że symbioza kierowca-kolarz w naturalnym środowisku może zaistnieć i zobaczycie jak bardzo kierowcy potrafią uważać na kolarzy. Poza aspektem sportowym taki wyjazd to źródło motywacji, wymiany doświadczeń i integracji i jeśli masz ochotę możesz zabrać osobę towarzyszącą albo po prostu pojechać z nami i trenować wg uznania i chęci.

JAK LECIMY?

Port Cala Do’r

 • główny wylot jest w poniedziałek z Katowic o 17.25 lub Berlina o 16.00 (lub innego miasta, żeby wylądować ok. godziny 20tej). Powrót jest w poniedziałek o 20.55 do Katowic lub 19.35 do Berlina. Transfer z lotniska i na lotnisko w Palmie na te loty jest w cenie.
 • jest też możliwość organizacji transferu w innych godzinach ale to już indywidualnie musimy ustalić co i jak.

Port de Alcudia

 • główny wylot i powrót jest z i do Berlina lub Wrocławia (wylot Ryanair o 9.40 z Wrocławia, tak samo 9.40 z Berlina). Powrót do Wrocławia – 13.15 i do Berlina tak samo 13.15. Transfer z lotniska i na lotnisko w Palmie na te loty jest w cenie.
 • jest też możliwość organizacji transferu w innych godzinach ale to już indywidualnie musimy ustalić co i jak.

CENY OBOZU ROWEROWEGO:

– 7 dni obozu: 399 euro

– 14 dni obozu: 780 euro

W cenie obozu masz:

 • zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym,
 • transfer z/na lotnisko na Majorce,
 • opiekę przez cały pobyt,
 • wskazówki jak się przygotować pod kątem treningowym i organizacyjnym do wyjazdu,
 • organizację treningów, wycieczek rowerowych podczas całego pobytu od strony sportowej (i nie tylko :)),
 • Na miejscu, po przyjeździe w każdym domu będą czekały na Was: owoce, pieczywo, dżem, miód, jajka, sery, szynka, masło, olej,  tak aby po przyjeździe, na szybko „rzucić coś na ząb” i jeszcze w dniu przyjazdu pójść na trening.

Więcej opcji cenowych i możliwości wycieczek dodatkowych – w zakładce -> OPŁATY

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: [email protected] lub dzwoń: 603781012.