SZCZEGÓŁÓWE INFO

NAJBLIŻSZE TERMINY

2024 – Port de Alcudia

 • 8.04 – 15.04 – Grupa Szosowa (szosy), grupa Coffe&Cake (rowery turystyczne mtb, cross i elektryki).

UWAGA: !

UWAGA: wyjazdy są od poniedziałku do poniedziałku, tak wypadają najrozsądniejsze godzinowe i cenowe połączenia z Wrocławia i Warszawy.

DLA KOGO OBÓZ? 

Na czym polegają różnice w poszczególnych grupach:

 • Coffe&Cake – rekreacyjna grupa dla wszystkich którzy lubią pokręcić na rowerze zwykłym lub elektrycznym. Idealne rozwiązanie dla osób nawet bez większego doświadczenia, którym w takim przypadku zalecamy wypożyczenie roweru elektrycznego, który umożliwi im swobodne podjazdy na górzystych odcinkach tras. Jest to grupa, gdzie nie jest ważne ile przejedziesz a ważne, gdzie się zatrzymamy na „coffee&cake” i jak piękną trasę wybierzemy. Mimo, że jest to grupa dla zupełnie początkujących osób, to jest to grupa, która przejedzie swoje pierwsze 50 a jednego dnia nawet 80km!, oczywiście z przystankami na podziwianie widoków, zdjęcia i „małe co nie co”. A to czy jedziesz na szosie czy elektryku – wybór należy do Ciebie.

 • grupa SPORTOWA – czyli dla osób, którzy chcą nabrać umiejętności kolarskich, nabrać wytrzymałości przy dłuższej jeździe i podjazdach oraz podszkolić swoje umiejętności podczas spektakularnych, serpentynowych zjazdów. Grupa, gdzie wymagane jest doświadczenie na szosie oraz umiejętność jazdy z wpiętymi pedałami, dla trenujących kolarstwo lub triathlon, lubiących się zmęczyć. Średnie tempo po płaskim 25-30+ km/h – dostosowane do danej grupy, gdzie mocniejsze akcenty robimy na podjazdach lub nawrotkach, tak aby wszyscy mogli się zjechać po zadaniu lub wjechaniu na górę. Od prawie 10 lat mamy doświadczenia z prowadzeniem grup triathlonowych i nie będzie to żadnym jeśli będziesz chciał(a) mocniej przycisnąć albo jeżeli jeździsz już na szosie od jakiegoś czasu ale nie wiesz czy utrzymasz koło lepszym zawodnikom – można to wszystko pogodzić na wspólnym „kręceniu”. Grupę prowadzi trener kolarstwa, triathlonista Adrian Kobusiński. A jeśli np zmęczysz się z Adrianem to dzień lub dwa pojeździsz z grupą Coffe&Cake!

 • grupa Family – grupa dla rodzin z dziećmi +- 9-13 lat (przedział wiekowy poglądowy, bardziej chodzi tu o umiejętności dobrej, samodzielnej jazdy na rowerze). Będzie utworzona tylko 1 grupa wspólna, gdzie dorośli jeżdżą z dziećmi, spokojnie, rekreacyjnie, po łatwych trasach o jak najbardziej ograniczonym ruchu ale jednak ruchu samochodowym. Trasy zaplanowane na 2-3-4 godziny, gdzie po powrocie z wycieczki, szybkim lunchu i po podziale w rodzinach, kto z kim idzie na plaże i lody a kto jedzie dokręcić kolejne 2-3h już trochę mocniej, w dorosłym gronie wyruszamy na drugą część jazdy – trochę mocniej i trochę szybciej. Można też oczywiście skorzystać tylko z jazdy porannej, lub tylko z jazdy popołudniowej. UWAGA: Jest możliwość zorganizowania popołudniowej opieki dla dzieci i młodzieży, koszty będą zależały od ilości chętnych). Oczywiście możesz też jechać bez dzieci, no …. ale … uprzedzam, że będą :).

Dla grup znajomych, firm lub pod konkretne wytyczne jestem w stanie zorganizować i w pełni dostosować taki wyjazd pod indywidualne oczekiwania.

Tempo grupy jest oczywiście dostosowane do poszczególnej grupy a przedstawione zakresy prędkości są podane poglądowo aby mieć jakieś odniesienie. Na pewno nikt nikogo nie zostawia na drodze, czekamy na siebie na podjazdach (elektryki czekają na szosy 🙂 i na zjazdach (szosy czekają na elektryki). Wyjazdy, które organizujemy są po to alby aktywnie, rowerowo i przede wszystkim w dobrej atmosferze spędzić czas. Nie jest to obóz stricte sportowy dla zaawansowanych kolarzy jednakże jest to doskonała okazja dla osób początkujących aby stawiać pierwsze kroki na rowerze szosowym: gdzie poznajemy jeżdżenie w większej grupie, własne możliwości, lęki i oswajamy się z nimi na podjazdach i serpentynowych zjazdach.

Majorka to doskonałe miejsce na poznawanie i doskonalenie kolarstwa. A cały wyjazd to nie tylko rower, oprócz jeżdżenia możecie spróbować wyspiarskich potraw, trunków, podziwiać widoki i delektować się słońcem w czasie, gdy w Polsce o słońce jeszcze trudno. Można pływać Open Water, nawet bez pianki, poznać nowych ludzi i przede wszystkim dobrze się bawić.

CO NA OBOZIE?

Grupa COFFE&CAKE skupia się na eksporacji wyspy, ciekawych miejsc i oswajaniu się z szosą, nie zapominając o kawie i świeżo wyciskanych sokach podczas wycieczek i szeroko pojętej rekreacji :).

Grupa SPORTOWA – na wyjeździe skupiamy się głównie na formie kolarskiej, poprawie techniki (podjazdy, zjazdy i jazda w grupie), poprawie wytrzymałości, wytrzymałości siłowej oraz elementach szybkościowych.

Na miejscu zastaniecie bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, bardzo urozmaicony teren – będziemy jeździć i po górach i po pagórkowatym terenie. Przekonacie się że symbioza kierowca-kolarz w naturalnym środowisku może zaistnieć i zobaczycie jak bardzo kierowcy potrafią uważać na kolarzy. Poza aspektem sportowym taki wyjazd to źródło motywacji, wymiany doświadczeń i integracji i jeśli masz ochotę możesz zabrać osobę towarzyszącą albo po prostu pojechać z nami i trenować wg uznania i chęci.

JAK LECIMY?

Port d’Alcudia

 • główny wylot i powrót jest z i do Wrocławia lub Warszawy (wyloty: Wrocław-Palma, g.17.10, Warszawa-Palma, g.16.00, powrót: Palma-Wrocław, g.20.30, Palma-Warszawa, g.16.00). Transfer z lotniska i na lotnisko w Palmie na te loty jest w cenie.
 • jest też możliwość organizacji transferu w innych godzinach ale to już indywidualnie musimy ustalić co i jak.

CENY OBOZU ROWEROWEGO:

– 7 dni obozu: 499 euro

– 14 dni obozu: 859 euro

W cenie obozu masz:

 • zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym,
 • transfer z/na lotnisko na Majorce,
 • opiekę przez cały pobyt,
 • wskazówki jak się przygotować pod kątem treningowym i organizacyjnym do wyjazdu,
 • organizację treningów, wycieczek rowerowych podczas całego pobytu od strony sportowej (i nie tylko :)),
 • Na miejscu, po przyjeździe w każdym domu będą czekały na Was: owoce, pieczywo, dżem, miód, jajka, sery, szynka, masło, sos pomidorowy, makaron i owoce, tak aby po przyjeździe, na szybko „rzucić coś na ząb” i albo pójść po rower albo prosto na rower :).

Więcej opcji cenowych i możliwości wycieczek dodatkowych – w zakładce -> OPŁATY

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: ts@pucharsportow.pl lub dzwoń: 603781012.

Tomasz Sakuta